włoska restauracja w centrum Krakowa

Smaczna kuchnia włoska
Pragniesz smacznie zjeść? Pośród licznych możliwości, które proponuje europejska sztuka kulinarna powinno się zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Z jakiego powodu? Przede wszystkim z tego powodu, że kuchnia włoska to różnorodność aromatów, połączeń i spora porcja zdrowia.

Typowe włoskie smaki

Naszym rodakom włoska kuchnia, łączy się głównie z pizzą i makaronem oraz ewentualnie z winem. Tymczasem włoskie gotowanie to też takie przysmaki jak dojrzałe sery czy oliwki.

Podstawowe posiłki włoskie

Pasty są podstawą włoskiej kuchni. We Włoszech przyrządza się makarony w dziesiątkach rodzajów. W zasadzie niełatwo wyobrazić sobie produkty których nie można dodać do tej potrawy. jedzonko Owoce morza, dodatki mięsne i przeróżne przyprawy, sprawiają, że pasty można jeść codziennie.

Kolejnym charakterystycznym daniem jest pizza. Wprawdzie nie została ona wymyślona we Włoszech lecz ze starożytnej Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoskie danie. Prawdziwa pizza włoska powinna mieć cienkie ciasto i niezbyt duża ilość składników. Najpopularniejsza wersja pizzy to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Krucha pizza to uciecha dla podniebienia, ale również ogromna ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli chcesz być „fit”.

Włoskie dania to znacznie więcej niż tylko pizza i makaron. To również risotto, gnocchi, ravioli i liczne desery – takich jak tiramisu czy panettone. Będąc we włoskiej restauracji nie można nie skosztować wina czy pysznych serów- ricotty, mascarpone lub pecorino.
Zobacz film